Lista produktów producenta: Dr BETA

 W naszym sklepie oferujemy 100% olejki eteryczne BR BETA i kosmetyki z olejkami DR BETA wg autorów polskiej szkoły aromaterapii

  • Gwarancja europejskiej jakości
  • Jakość potwierdzona badaniami
  • Bezpośrednio z plantacji całego świata
  • Certyfikat Jakości Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego.
  • Właścicielem marki Dr Beta jest istniejąca na rynku od ponad 50 lat Pollena-Aroma

Na czym polega aromaterapia ?


AROMATERAPIA jest rewelacyjnie prostą i skuteczną, a przy tym przyjemną w stosowaniu, metodą usuwania wielu dolegliwości przy użyciu naturalnych roślinnych olejków eterycznych używanych w masażu, do kąpieli, oraz w formie inhalacji i wdychania po rozpyleniu w otaczającym nas powietrzu i wchłaniania przez skórę.Historia od czasów najdawniejszych wskazuje, że ludzie używali olejków eterycznych do wielu różnych celów, wśród których działania terapeutyczne były najważniejsze. Zarówno biblia jak i stare księgi indyjskie, egipskie papirusy, czy antyczne chińskie recepty zawierają opisy olejków eterycznych. Są opisane w literaturze starożytnej, w legendach i poezji. Wśród wielu interesujących historii czystym przykładem aromaterapii jest to, że cierpiąca na bezsenność Kleopatra napełniała poduszki płatkami róż, co zapewniało jej dobry sen i piękne marzenia senne. Współczesne badania wykazały, że olejek różany zawiera składniki o działaniu relaksującym i nasennym.  Wiele znanych w medycynie ludowej sposobów leczenia opiera się na bezpośrednim lub pośrednim stosowaniu olejków eterycznych. Wiadomo na przykład, że w czasach wielkich epidemii nie ulegali im rękawicznicy, ponieważ szczególnie w średniowieczu było w zwyczaju mocno perfumować skórzane rękawiczki. Historia opowiada też o angielskim średniowiecznym miasteczku, które uniknęło epidemii cholery ponieważ cała ludność trudniła się uprawą i destylacją lawendy.


Wiele lat później Francuz Gatefosse potwierdził antyseptyczne działanie olejku lawendowego lecząc rannych żołnierzy w czasie pierwszej wojny światowej. Gatefosse jest zresztą twórcą określenia "AROMATERAPIA" i napisał pierwszą książkę na ten temat.


W okresie międzywojennym AROMATERAPIA rozwinęła się we Francji i przywędrowała do Anglii. Po drugiej wojnie światowej a szczególnie w ciągu ostatnich 20 lat AROMATERAPIA jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny niekonwencjonalnej. AROMATERAPIĘ w Polsce wprowadziła książka Dr W. S. Bruda i Dr I. Konopackiej "Pachnąca Apteka - Tajemnice aromaterapii" i pierwsze olejki i akcesoria do tej metody wytwarzane przez dobrze znaną firmę POLLENA-AROMA z Warszawy, która oferuje Państwu ten katalog i jego zawartość.


KLASYCZNA AROMATERAPIA POLEGA NA STOSOWANIU NATURALNYCH ROŚLINNYCH OLEJKÓW  ETERYCZNYCH  W MASAŻU - KĄPIELI - POWIETRZU


MASAŻ AROMATERAPEUTYCZNY - to masaż ogólny całego ciała i/lub w zależności od celu zabiegu masaż miejscowy. We wszystkich przypadkach do masażu stosuje się mieszaniny olejków rozpuszczone w naturalnych olejach roślinnych. Poleca się stosowanie olejów specjalnie korzystnych dla skóry, lub popularnych olejów jadalnych. Muszą być one świeże i co najważniejsze bez zapachu. Do masażu olejki eteryczne rozpuszcza się w oleju w proporcji 15-30 kropli mieszaniny olejków na 50 mililitrów (około 1/5 do 1/4 szklanki oleju). Do jednego masażu zużywa się mniej więcej 2-3 krople mieszaniny olejków rozpuszczonych w łyżce stołowej oleju roślinnego.

KĄPIEL AROMATERAPEUTYCZNA - to 15-30 minutowe zanurzenie się w ciepłej wodzie, do której dodano 10 kropli mieszaniny olejków na wannę. Przy kąpieli tylko nóg lub rąk należy odpowiednio do pojemności naczynia zmniejszyć ilość olejku. Po kąpieli skóry nie należy spłukiwać tylko wytrzeć. Formą miejscowej kąpieli aromaterapeutycznej jest KOMPRES AROMATERAPEUTYCZNY gdzie stosuje się przykładanie miejscowe ręcznika lub waty nasączonej roztworem 5-10 kropli olejku w połowie szklanki cieplej wody.

AROMATERAPIA W POWIETRZU - to klasyczne inhalacje lub rozpylanie albo odparowywanie olejków w pomieszczeniu, w którym przebywa pacjent. INHALACJE AROMATERAPEUTYCZNE robi się bądź nad naczyniem z gorącą wodą, do którego wkroplono 5-10 kropli mieszaniny olejków, bądź trzymając przy ustach i nozdrzach chustkę, na którą nakapano 5-10 kropli mieszaniny olejków. Typowa AROMATERAPIA W POWIETRZU to rozpylanie olejków rozpuszczonych w wodzie przy pomocy ogrzewanego świeczką KOMINKA AROMATERAPEUTYCZNEGO. W zależności od pomieszczenia stosuje się do 10 kropli mieszaniny olejków na zabieg (raz dwa razy dziennie np. rano i wieczorem).

Ogromne zapotrzebowanie na substancje zapachowe, w tym na olejki eteryczne spowodowało, że powstały tysiące syntetycznych substancji zapachowych, którymi z mniejszym lub większym powodzeniem zastępuje się drogie składniki naturalne. Ponad wszelką wątpliwość, stwierdzono, że żadne produkty syntetyczne nie są w stanie odtworzyć terapeutycznych wartości naturalnego olejku uzyskanego bezpośrednio z aparatu destylacyjnego na plantacji. Kupując olejki lub ich mieszaniny należy zawsze zwracać uwagę na wiarygodność dostawcy i orientować się w proporcjach cenowych. Oferta bardzo tania zawsze winna budzić podejrzenia. Stąd też przy doborze dostawców olejków należy zawsze preferować takich, którzy dają gwarancję zgodności z normami Farmakopei Polskiej (F.P.), Brytyjskiej (B.P.) lub Międzynarodowej Organizacji Normalizacji (ISO).


Dr Beta® Aromatherapy Oils to gwarancja najwyższej jakości, czystych, naturalnych olejków eterycznych pochodzących bezpośrednio od producentów bez dodatków syntetycznych i rozpuszczalników.


Proponujemy Państwu stosowanie na co dzień pachnących olejków eterycznych dla lepszego samopoczucia, zdrowia i urody. Nasza seria Dr Beta® Aromatherapy Oils ułatwi Państwu decyzję o stosowaniu aromaterapii i wprowadzi w piękny świat zapachów olejków eterycznych z korzyścią dla Państwa zdrowia.


Więcej
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów