KTC Olej Jaśminowy 250 ml Zobacz większe

KTC Olej Jaśminowy 250 ml

145

Nowy

Jaśminowy Olej do włosów - aromatyzowany

Więcej szczegółów

10 Przedmioty

15,00 zł


12,20 zł netto

Więcej informacji

Jaśmin wielkokwiatowy jest uprawiany do celów perfumeryjnych w krajach o łagodnym klimacie, takich jak w południowa Francja (np. departamenty Alpy Nadmorskie i Var), Riwiera Włoska, Kalabria, Sycylia, Egipt. Stosuje się szczepienie na jaśminie lekarskim (Jasminum officinale L.). W Polsce spotykany jest w uprawie jako roślina ozdobna jaśminowiec wonny(Philadelphus coronarius L., rodzina
hortensjowate), niepoprawnie nazywany jaśminem, który nie jest wykorzystywany do produkcji olejków. Jego zapach, również przyjemny, różni się od zapachu jaśminu wielkokwiatowego.
Delikatne płatki kwiatów są zbierane ręcznie, przed świtem, aby rosa i ciepło ich nie uszkodziły. Jeden pracownik zbiera w ciągu godziny ok. 0,5 kg płatków. W okresie między I i II wojną światową we Francji zbierano 600-700 tys. kilogramów, w Egipcie - 100 tys., we Włoszech - 400-500 tys., w Syrii %u2212 10-12 tys.

Zebrane kwiaty natychmiast dostarcza się do wytwórni. Około 85% produkowanych olejków pozyskuje się metodą ekstrakcji, z użyciemeteru naftowego, a pozostałą ilość - metodą enfleurage. Druga z wymienionych metod jest bardziej pracochłonna, ale pozwala osiągnąć większą wydajność (absorbowany jest olejek, który płatki wytwarzają przez kilkadziesiąt godzin od chwili zerwania).

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

KTC Olej Jaśminowy 250 ml

KTC Olej Jaśminowy 250 ml

Jaśminowy Olej do włosów - aromatyzowany

Napisz opinię

Produkty powiązane